Išlaisvintas kūrybos troškimas. Susitikimas su kažkur ilgai slypėjusia savastimi. Vieno žmogaus kelio atkarpa, kurioje - vienaip ar kitaip, anksčiau ar vėliau - atsiduriame kiekvienas. Jei tik nebijome pažvelgti, kas slypi už ilgai ir kruopščiai mūsų pačių statytos komforto sienos.
Su tokiais įspūdžiais norisi pristatyti Vilniuje gyvenančios kūrėjos Astos Maziliauskaitės pirmąją tapybos darbų parodą simboliniu pavadinimu „3G“. Vasario 9-oji Astai – ypatinga, nes būtent šiandien ji gali minėti 3 gimtadienius: savo pačios, savo pirmosios parodos ir – savo kūrybinės veiklos. „Lygiai prieš penkerius metus, per savo gimtadienį pajutau, kad viduje kažkas keičiasi. Tas Kristaus amžiaus iš tiesų ypatingas... Tai, kas buvo anksčiau svarbu, nuėjo į antrą planą, o atsivėrė tai, ką laikui bėgant supratau esant kūrybos troškimu“, - šypsosi medicinos srityje dirbanti jaunatviška moteris.
Jaukioje ir nedidelėje parodų erdvėje eksponuojami darbai – penkerių ieškojimų, bandymų, intuicijos, pojūčių ir įkvėpimo metų rezultatas. Ant drobės išsiliejo ir vaikystės potyriai, ir neseni išgyvenimai, savitas ir drąsus kūrėjos požiūris į supantį pasaulį, žaismingos fantazijos. Kiekviena detalė atspindi emociją, kiekvienas potėpis – nuotaiką, kiekviena figūra ar personažas – vidinį pasaulį.
„Nesu profesionali dailininkė, tad norėjosi akcentuoti žaismingumą, lengvumą. Taip atsirado mano fantazijos vaisius – personažai, kurie iš tiesų yra vieni įdomiausių, intymiausių mano kūrinių, vidinio pasaulio išraiška“, - taip vieną iš savo kūrybos temų pristato autorė.
Dar viena ryški kūrybos tema atsispindi cikle „Kosminė evoliucija“. Čia sąvoka „kosminis“ tampa tapati sąvokai „fantastinis“, o gyvūnijos, žmonių, fantastinių būtybių užuomazgos ir evoliucija atspindi vidinio ir išorinio pasaulio tvarkos, harmonijos chaose paieškas.
Ženklią dalį tarp eksponuojamų darbų sudaro abstrakcijos gamtos tematika (daugiausia peizažai), išsiskiriančios formų ir spalvų įvairove, nuotaikų žaismu. Šie ir kiti darbai jau buvo įvertinti kaip itin tinkami interjerams, o tai įkvepia naujoms ateities idėjoms. Dar vienas parodos elementas – portretai, piešti geliniu tušinuku. Astos darbuose daug detalių, iš autorės reikalaujančių didelio susikaupimo ir kruopštumo, o žiūrovui suteikiančių malonumą tyrinėjant ir atrandant savą paveikslo „žinutės“ raktą.
…………………
„... Įkvėpimas ateina ne iš karto. Jis turi subręsti. Iš pradžių kyla idėja, kuri patinka, vilioja. Tada ją primiršti, atidedi į šalį. Ir kai ji vėl sugrįžta – platesnė, didesnė, ateina toks momentas, kai netelpi savyje ir privalai tai, kas tave „sprogdina“ iš vidaus, išlieti ant drobės. Ši besiveržiančios pilnatvės akimirka – pati geriausia“, - sako Asta.
Paroda veiks visą vasario mėnesį. Daugiau Astos darbų galite pamatyti „Instagram“ paskyroje art.asta