Praeitą savaitę į Lietuvą sugrįžo trys lyderystės mokymuose Kipre dalyvavę ir kūrybines dirbtuves „Beepart" atstovavę jaunieji lyderiai: žmogiškųjų išteklių specialistė Indrė Vertelkaitė, projektų vadovas Artūras Žukas ir žurnalistė Inga Jakimčikaitė.

Nuo rugsėjo 30 dienos iki spalio 7 dienos trukę mokymai suvienijo net 13 skirtingų šalių atstovų, kurie galėjo dalintis savo patirtimi ir semtis naujų žinių apie lyderystę iš patyrusių specialistų. Kas yra koučingas? Kokia yra kūno kalbos galia? Kaip priimti sprendimą? Koks yra tavo lyderystės stilius? Kur slypi derybų meno paslaptis? – šiomis ir daug kitų temų kvietė diskutuoti nevyriausybinės organizacijos Seal Cyprus kviestiniai lektoriai. Mokymų „Know the Way, Go the Way, Show the Way" dalyviai nuo ankstyvo ryto iki vakaro rinkdavosi į seminarus, diskutuodavo grupelės ir porose, įsitraukdavo į įvairius žaidimus, kurie padėjo suvokti savo vaidmenį grupėje, atrasti savo lyderystės stilių, išmokti neverbalinės kalbos ir priimti vieningą sprendimą. Kiekvienos šalies dalyviai pristatė ir siunčiančią organizaciją, dalinosi kontaktais, mezgė tarptautinius ryšius. Dalyviai iš Lietuvos pristatė VšĮ „Kūrybinių dirbtuvių „Beepart" veiklą ir tarptautinį šviesų festivalį „Beepositive", kuris visai neseniai įvyko Trakų Vokės, Pilaitės bendruomenėse.

Mokymų dalyvė Indrė pasakoja: „Įgijau vertingos patirties, nes pati mokymų medžiaga buvo labai naudinga ir pritaikoma darbui bei gyvenimui. Mokymus vedę žmonės buvo kompetentingi ir puikiai perdavė visą informaciją, nes paskaitų metu daugiau fokusavomės į praktines užduotis, o tai leido visą informaciją įsisavinti greičiau ir lengviau. Šie lyderystės mokymai leido iš arčiau pažinti įvairias kultūras ir užmegzti vertingas pažintis. Iš tikrųjų iš pačios kelionės ir mokymų gavau daugiau nei tikėjausi, nes organizatoriai buvo puikiai pasiruošę ir supažindino ne tik su teoriniais ir praktiniais lyderystės aspektais, bet taip pat ir su šalies kultūra ir tradiciniu maistu." Projektų vadovas Artūras Žukas iš mokymų grįžo taip pat patenkintas, nors tikėjosi dar gilesnių ir intensyvesnių mokymų: „Praktinės užduotys buvo įdomios ir naudingos, tik norėjosi dar giliau gvildenti seminarų temas, nes to čia ir atvykau".

Lyderystės mokymai „Know the Way Go the Way Show the Way" Larnakoje neabejotinai buvo įdomi ir naudinga patirtis visiems dalyviams: vieni įgijo naujų žinių, kiti dalinosi savosiomis, dar kitiems tai proga pažinti svetimas kultūras, žmonių mąstyseną, mokytis tolerancijos, klausytis ir suprasti kitatautį, paragauti vietinio maisto, mėgautis saule, aplankyti Kipro apylinkes, galiausiai tobulinti anglų kalbos žinias. Jei po kelių mokymų dienų pradedi ne tik kalbėti angliškai, bet ir mąstyti bei sapnuoti anglų kalbą ir jei, grįžti namo šiek tiek kitoks, vadinasi – mokymai nenuėjo veltui.

Inga Jakimčikaitė