Beepietūs

Metai: 2010

Rugsėjo 10 d. (penktadienį) 18 val. Vydūno g. 16 namo kieme. įvyko pirmoji kaimynų vakarienė.Susirinko pačios drąsiausios šeimos su savo mažamečiais vaikais (sakau drąsiausios, nes kiti žiūri per langus, bet nedrįsta prisijungti, nors ir buvo kviesti, tai joks priekaištas paprasčiausiai manau reikia daugiau laiko geriems pokyčiams). Kol tėvai dėjo vaišes ant stalų ir dalijosi kulinariniais receptais mažieji jau buvo seniai įnikę į artotekos aitvarų dirbtuvėles. Nors ir buvo šaltokas vakaras tai kaimynų gerai nuotaikai įtakos neturėjo, tiesa karšta arbata buvo neapsakomai populiari, gal penki dideli puodai  išgaravo akimirksniu.

Skanūs patiekalai ir atraktyvi veikla suaugusiuosius ir mažuosius  šaltame lauke išlaikė net tris valandas.

Kaip ir minėjau šis renginys yra visomis prasmėmis eksperimentiškas, tai bandymas suburti žmones pramogai, kartu praleisti smagiai laisvalaikį ir tuo pačiu susipažinti vieni su kitais, pradėti dalintis, sveikintis , įsidėmėti veidus, gal net vardus įsiminti. Akivaizdu kad reikia tokio tipo renginių, kad reikia betarpiško bendravimo, reikia mažinti tarpusavio nepasitikėjimą ir net priešiškumą. Labai keista bet vienas žurnalistas iš Lietuvos Ryto ne kad skatintų ir palaikytų gražią iniciatyvą  apdrabstė purvais ir pavadino vakarą išgertuvėmis..... Keista juk visa spauda stena kokia bloga mūsų visuomenė o kai gimsta graži idėja ją patys naikina. Matyt kita sykį teks tokio tipo žurnalistus plačiau nušviesti kas čia vyksta , nes akivaizdu kad bent jau vienas iš jų tikrai nesuprato.  Nepaisant šio šmeižto kitais metais planuojame vėl surengti Kaimynų vakarienę, ir tikiu kad kitą kartą bus žymiai lengviau tai padaryti nes atsirado keletą aktyvių šeimų ir vaikų.

Visą šią šventę suorganizavo tarpkultūriniai navigatoriai kartu su Pilaitės mikrorajono (Vilnius) gyventojais.   Si renginį parėmė Britų Taryba kuri skatina pozityvius pokyčius.

Britu  taryba inicijavo mokymus tarpkultūriniams navigatoriams.

Tarpkultūriniai navigatoriai  tai aktyvūs, jauni žmonės, skatinantys pozityvius pokyčius visuomenėje. Britų Tarybos programaIntercultural Navigators (Tarpkultūriniai navigatoriai) moko jaunimą lyderystės kultūros lauke bei vystyti projektus, skatinančius kultūrų pažinimą, pagarbą bei supratimą. Programa visoje Europoje vykdoma trejetą metų. Lietuvos ir Latvijos įvairių specializacijų jaunuoliai įsitraukė 2009 m.

Rugsėjo 11 d. tarpkultūriniai navigatoriai Latvijoje kvietė  į analogišką šventę  „Dideles šventes“ (Lielais mielasts) Jaunino ir vaikų centre „Laimyte“.Grįžti atgal