Geležinio Vilko ir Žvėryno tiltų apšvietimo projektas

Metai: 2014

2014 metų gegužės – birželio mėnesiais VšĮ „Beepart kūrybinės dirbtuvės“ inicijavo tiltų apšvietimo konkursą.

Konkursui buvo numatyti 4 tiltai pasirinktinai:

1. Baltasis tiltas
2. Geležinio Vilko tiltas (su meniniu akcentu)
3. Žvėryno tiltas (su meniniu akcentu)
4. Liubarto tiltas

Užduotis skambėjo taip: apšviesti 1-2 tiltus (priklausomai nuo tilto dydžio ir projekto sudėtingumo), bendras biudžetas — iki 95 000 Lt, įskaitant mokesčius.

Tai turėjo būti stacionarus apšvietimas, kur būtų didelis dėmesys kreipiamas ne tik į meninę išraišką, bet ir į elektros sąnaudas. Kuriant projektus buvo siūloma atkreipti dėmesį į tiltų meninius objektus. Konkursantai buvo skatinami nepabijoti įvesti  spalvų, kurios galėtų  pabrėžti  nešančiąsias tilto  konstrukcijas, taip pat siūlyta judesio – pulsacijos idėja (šviesų  perėjimai, dimiariavimai). Elektros įvadas apšvietimui suorganizuotas savivaldybės transporto skyriaus sąskaita.

Realizacijos terminai buvo apibrėžti taip: (nugalėjus konkurse) tiltas ar tiltai  turėtų būti  įrengti iki 2014 metų spalio 10 d. Taip  pat rangovas įsipareigoja 2 metų garantiniam periodui.

Konkursantų projektus vertino Vilniaus savivaldybės atstovai ir Všį „Beepart“ atstovai. Pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į projekto meninę vertę ir elektros sąnaudas. Projektai įvertinti per 5 darbo dienas. Nuspręsta apšviesti Geležinio Vilko bei Žvėryno tiltus. Savo nuomonę aktyviai pareiškė daugiau nei 5200 žmonių, o galutinį sprendimą priėmė specialiai šiam konkursui sudaryta komisija, kurios sudėtyje buvo savivaldybės atstovai, menininkai ir architektai.

Geležinio Vilko tiltas buvo pasirinktas meniškai lazeriais apšviesti tik vienam vakarui, t.y. „Beepositive“ ir „Vilnius šviečia“ festivalių išvakarėse. Žvėryno tiltas taip pat įžiebtas spalio 10 dieną, tačiau jo apšvietimas skirtas ilgam laikotarpiui. Specialiai šiam tiltui sukurtas modernus RGB LED apšvietimas leis ne tik keisti šviesos spalvas, bet ir sutaupyti iki 80 proc. energijos. Tai vienas pirmųjų tokio tipo projektų Baltijos šalyse. Naujasis apšvietimas paryškino ir po tiltu esančią meninę instaliaciją – mėnulį, kuris anksčiau naktimis skendėjo tamsoje.

„Norime, kad Vilnius taptų “šviesos miestu”, kuriame būtų kuo mažiau tamsos. Galima sakyti, kad šviesa mieste didina gyventojų laimės indeksą. Tyrimai rodo, kad šviesos poveikis žmogui itin reikšmingas – kuo daugiau šviesos žmogus gauna, tuo laimingesnis ir saugesnis jaučiasi. Taigi, tiek šviesos festivaliai, tiek meniškai apšviesti tiltai ir kiti objektai ne tik formuoja miesto veidą, bet ir suteikia gerų emocijų vietiniams ir miesto svečiams“ – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.



Grįžti atgal