Tyrinėti Vilnių–modeliuoti Vilnių

Metai: 2009

Projektas „Tyrinėti Vilnių – modeliuoti Vilnių” yra vienas iš trylikos „Europos menų mokyklos“ projektų ciklo. Europos menų mokykla yra visus metus vykstanti programa, kurios dalyviai – meno studentai , jaunieji menininkai ir jų vadovai - skiria savo kūrybą Vilniui ir jo svečiams. Programą sudaro dvi dalys: jauniesiems menininkams skirtos kūrybinės dirbtuvės  ir viešų paskaitų ciklas, bei kūrybinių dirbtuvių rezultatų paroda. Tai nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektas, kurį iš dalies remia Europos Komisija.

Menininkai ir akademikai iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Ispanijos, Čekijos, Japonijos, Australijos bei Lietuvos susitiko 2009-ųjų vasarą Vilniuje ir pasiūlė sostinei tarpdisciplininių miesto interpretacijų kompleksą. Kartu su studentais, jaunais menininkais ir akademikais iš Vilniaus kūrybinių dirbtuvių dalyviai sukūrė Vilniaus planą iš skirtingų disciplinų perspektyvos. Vilniau fizinis pavidalas perkeltas į instaliacijas, įgavusias miesto žemėlapių ir modelių formą.

Dirbtuvių dalyviai skaitė viešas paskaitas susijusias su šiomis temomis: kaip  Vilniaus miestas atrodo, dalyvauja  Europos ir pasaulio kontekste, kokią įtaką turi menas miesto vystymuisi, kokia jo specifika, identitetas ir t.t. Taip pat buvo pristatomi kitų miestų pavyzdžiai ar atskiri menininkų projektai.

Šio projekto rezultatus projekto dalyviai pristatė kūrybinių dirbtuvių rezultatų parodoje, kuri suformavo įspūdingą instaliaciją - interpretaciją apie Vilniaus miestą. Šios įžvalgos, tikėtina, prisidės prie miesto persitvarkymo.

“Tyrinėti Vilnių–modeliuoti Vilnių”_ tarptautinės dirbtuvės_Vilnius_2009Grįžti atgal